Friday, July 16, 2010

Bengisu Kiraz & Aybüke Beren Kiraz Basından Haberler- Bengisu Kiraz & Aybuke Beren Kiraz News On The Press

Bengisu Kiraz & Aybüke Beren Kiraz Basından Haberler- Bengisu Kiraz & Aybuke Beren Kiraz News On The Press
Bugün sevgili kızlarımız Bengisu Kiraz ve Aybüke Beren Kiraz’a dair yerel basında ve Internet ortamında çıkmış haber ve bilgileri konu edeceğim günlüğüme. Bengisu Kiraz’ın 2004 yılında, Kocaeli Yıldızlar Yüzme Kursu öğrencisi olarak Bursa Çekirge’de bir Spor Tesisi’nde katıldığı Yüzme Yarışması bilgisi var.

III. BURSA ULUSAL YÜZME ŞAMPİYONASI
17-18 TEMMUZ 2004
BURSA

100KRBBN 12 6- BENGİSU KİRAZ B KOCAELİ YILDIZLAR 01:44,63 01:33,80 00:10,83 1992Bayan 382[1].

Bengisu Kiraz’ın okuduğu Cahit Elginkan Kocaeli Anadolu Lisesi’nde, AB Comenius Projesi kapsamında İspanya Getafe, Manuel Azana Lisesi ile “From National Wealth To World Heritage - Ulusal Servetten Dünya Mirasına” adlı proje kapsamında öğrenci değişimi olayına ait bilgiler Cahit Elginkan Kocaeli Anadolu Lisesi web sayfasında yer alıyordu. Her tür teşekkürüm ilgili okula gider.

COMENIUS
Avrupa Birliği Hayat Boyu Öğrenme Comenius Programı kapsamında 07-TUR01-CO06-00300-1 numaralı "From National Wealth To World Heritage - Ulusal Servetten Dünya Mirasına" isimli okul ortaklıkları projemizde Türkiye, İspanya ve İsveçten birer okul yer almakta ve proje koordinatörlüğünü Cahit Elginkan Anadolu Lisesi yapmaktadır. Okul Ortaklığımız 01.10.2007 tarihinde başlamış olup, 30.07.2009 tarihine kadar devam edecektir. Projemiz süresince UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Türkiye’de İstanbul ve Safranbolu, İspanya’da Toledo ve Segovia kentleri, İsveç’te Drottningholms Sarayı ve Birka and Hovgården adaları ele alınacak, ortak okullara tanıtılacak ve korunmaları için halkı bilinçlendirmeye yönelik etkinlikler düzenlenecektir.

İlk toplantımız 28 Mart – 03 Nisan 2008 tarihleri arasında İspanya Madrid’de bulunan IES Manuel Azaña Lisesinde gerçekleştirilmiştir. Bu toplantıya okulumuzdan 6 öğretmen ve 8 öğrenci katılmıştır.

Katılan öğretmen ve öğrenciler;
Serpil Kocaoğlu- Müdür Baş Yardımcısı
Bahar Uzman- İngilizce Öğretmeni, Proje Koordinatörü
Özgür Akbaba- İngilizce Öğretmeni
Sebahattin Kara- Tarih Öğretmeni
Köksal Paksoy- Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni
Mehmet Buraya- Biyoloji Öğretmeni
Gül Seda Karaosmanoğlu- Öğrenci
Baler Yılmaz- Öğrenci
Özge Kuş- Öğrenci
Melda Öztürk- Öğrenci
Cansu Bingül- Öğrenci
Barış Ata Katırcıoğlu- Öğrenci
Bengisu Kiraz- Öğrenci
Ecrin Baydak- Öğrenci

İkinci toplantımız 20–26 Ekim 2008 tarihleri arasında İsveç Stokholm’ da bulunan Strandskolan’ da gerçekleşmiş ve bu toplantıya da 4 öğretmen 3 öğrenci katılmıştır.

Katılan öğretmen ve öğrenciler;
Bahar Uzman- İngilizce Öğretmeni, Proje Koordinatörü
Müge Özkahraman- İngilizce Öğretmeni
Mahmut Baran- Biyoloji Öğretmeni
Serdar Sönmez- Matematik Öğretmeni
Doğa Yenigün- Öğrenci
Cansu Şengöz- Öğrenci
Evlin İpek Engin- Öğrenci

Ortak okullardan öğretmen ve öğrenciler büyük olasılıkla 17–24 Mayıs 2009 tarihleri arasında Türkiye’de misafirimiz olacaklardır.

[Teşekkürler: Cahit Elginkan Anadolu Lisesi: http://cahitelginkananadolulisesi.k12.tr/common/default.asp?id=24; 11.07.2010, Erkan Kiraz’ın Günlükleri, Alikahya-İzmit]

2009 yılında Türkiye-İzmit & Norveç Oslo kentleri arasında yapılan öğrenci değişimi etkinliğine ait bilgiler yine okulu Cahit Elginkan Kocaeli Anadolu Lisesi web sayfasında ve okulun İngilizce öğretmeni Bahar Uzman’ın bilgi yüklediği bir web sayfasındaydı:

Öğrenci Değişim
“Norveç-Türkiye Öğrenci Değişim Projesi” kapsamında Okulumuz İngilizce Öğretmeni Sinan SARI bir gurup öğrenci ile 14,04,2009 tarihinde beş günlük ziyaret için Norveç’e gitmişlerdir.

Katılan Öğrenciler: 1-Kübra Taş, 2-Cansu Bingül, 3-Zeynep Ece Güçtekin, 4-Zeynep Hatun, 5-Evrim Apaydın, 6-Özge Koç, 7-Bengisu Kiraz, 8-Meral Üçer, 9-Sıla Ezgi Avcı, 10-Doğu Hazar Alkurt, 11-Cankaya Terhaar, 12-Sevim Koşumcu, 13-Begüm Gökçe & 14-Ezgi Akaç.

[Teşekkürler: Cahit Elginkan Anadolu Lisesi: http://izmitcahitelginkananadolulisesi.k12.tr/index.php?option=com_content&view=article&id=10&Itemid=5 ; 11.07.2010, Erkan Kiraz’ın Günlükleri, Alikahya-İzmit]

The EU-project From National Wealth To World Heritage. News from the Turkish project team:

Image: Bahar Uzman: In front of the Hagia Sohia in Istanbul: Gul Seda Karaosmanoglu, Duygu Coban, Doga Yenigun, Melda Ozturk, Bengisu Kiraz, Ozge Koc, Cansu Bingul, Ecrin Baydak, Baler Yilmaz, Gokbay Burul, Baris Ata Katircioglu.

[With courtesy of Miss Bahar Uzman, the teacher of Cahit Elginkan Kocaeli Anadolu Highschool, Izmit-Turkey].

Hi there, Here we are the Turkish Project team. As you can see in the photo above, we´re in front of the Hagia Sophia, which has been a museum since 1936. It used to be a cathedral between the years 537 and 1453, then it became a mosque with the conquest of İstanbul. We went for a daily trip there to learn more about our project topic and the first UNESCO site we will tell you about.

The area is full of history including the Topkapı Palace and Sultan Ahmet mosque, which you might know as the Blue Mosque because of the colour of the tiles inside. The weather was brillliant in February. Can you imagine? Just a week before the trip, there was a snowstorm and they had to close the schools. We, as the project team, had a wonderful day and took a lot of photos for you, Looking forward to showing them to you. As the project team, our ages range from 16 to 17. All of us enjoy fun, travelling and meeting new friends. Here are our names from left to right. Unfortunately, all of us can not take part in the meeting in Madrid, but the rest of us hope to meet you in Sweden next year. Our names are;
Gul Seda Karaosmanoglu, Duygu Coban, Doga Yenigun, Melda Ozturk, Bengisu Kiraz, Ozge Koc, Cansu Bingul, Ecrin Baydak, Baler Yilmaz, Gokbay Burul, Baris Ata Katircioglu.

The teachers in charge
Image: NN: Balcony of the Topkapi palace: Koksal Paksoy (Turkish Literature), Ozgur Akbaba (English), Bahar Uzman (English), Mehmet Buraya (Biology), Nuray Tosun (Geography), Sebahattin Kara (History).

[With courtesy of Miss Bahar Uzman, the teacher of Cahit Elginkan Kocaeli Anadolu Highschool, Izmit-Turkey].

And here are the teachers in charge. In this photo, we´re enjoying the breathtaking landscape of our beautiful İstanbul from one of the balconies of Topkapı Palace. The palace overlooks the magnificant Marmara Sea and two bridges, which connects Asian and European sides of Istanbul.
From left to right; Koksal Paksoy (Turkish Literature), Ozgur Akbaba (English), Bahar Uzman (English), Mehmet Buraya (Biology), Nuray Tosun (Geography), Sebahattin Kara (History). All the best !!!

Eve sevgili kızlarımız Bengisu Kiraz & Aybüke Beren Kiraz’a dair bilgileri tamamladım ve paylaştım. Bu bilgiler onları için kayıt altına alınmış oldu.

Hanife Aykan Kiraz’ın uyandırması ile kaldırdım kafamı yastıktan. Hava sıcak ve nemli. “Aşırı Sıcaklar Geliyor” uyarıları ile yurdumuzun birden bunaltıcı sıcaklarla tanışacağını öğrenmiştik ama hızla geleceğini düşünmemiştik.

Kızlarımız uyuyor. Bengisu Kiraz’ın odasında. İkisi bir odada uyuyor. Yaz Tatillerini birlikte geçiriyorlar. Kapılarını tıklatıp balkon masasına hazır duran kahvaltıya çağırdım. Bengisu Kiraz uykusunu kesmedi. Kısa süre sonra Aybüke Beren Kiraz bize katıldı.

Hanife Aykan Kiraz bu sıcak havada bir yere çıkılmaz diyordu. Aybüke Beren Kiraz öğleden sonra arkadaşı ile Arasta Park AVM’ye
[2] gidip Kahve Dünyası’nda[3] zaman geçirmek istediğini belirtmiş annesine. Ona nakit para vermemiz gerekiyor. Bende de nakit para tükendi. Bir de alışveriş listemizde biriken bazı gereksinimlerimizin karşılanması gerek. Onları da Yuvam Akarca Konutları, Şok Market’te alacağız.

Evden çıktıktan sonra ben eve dönmeyeceğim. Hanife Aykan Kiraz beni yol üzerinde indirecek. Ben otobüs durağında Alikahya yeşil otobüslerini bekleyeceğim. Yuvam Akarca Konutları iş merkezine gidip Akbank bankamatiğinden nakit para çektik. Şok Market’ten alışverişimizi yaptık
[4].

Otobüs durağında bekliyorum. Parçalanan durağın camları, fiberglas çatısı ve reklam panosu yeniden takılmış. Çınar Ağaçları’nın yaprakları kavrulmuş. Otlar sapsarı renkte. Her yer kavruluyor. Güneşten korunmak için ağacın gölgesine sığındım. Gelip geçen araçları izliyorum. Her saatte her tür araç gelip geçiyor. Kentsa Sisti önlerinden alımcı bir bayan geliyor durağa. Güneş ışınlarını aktaran saydam durağın altında bekliyor o da.

Bekliyoruz. Ne sürelerini ne de saatlerini biliyorum Alikahya 28 numaralı yeşil otobüslerinin. Sonunda geliyor. İçerisi dolu. Ayakta duracak yer yok. Bozuk TL 1.35’i uzatıyorum sürücüye.

Orta yerlerde bir yere geçip tutunuyorum. Sırt çantam ayaklarımın dibinde. Sultan Murat Caddesi’nden Mithatpaşa Caddesi’ne dönüyoruz. Kuzey köşede Muhasebeciler & Mali Müşavirler Derneği yapısı.

Caddenin kuzey yanında yan yana bir sürü dükkan. Adlarını okuyorum. Okuma sadece bilgi kirliliği. Diğer görsel kirlenmeler gibi. Her yer çöp. Her türden çöp. Bu çöp ve pisliği buralara gelen yabancılar atıyor. Kimler olabilir bu yabancılar? Sevmediğimiz yabancılar olabilir: Yunanlılar, Ermeniler, Ruslar, Araplar! Ne bileyim siz üretin!

Akarca Deresini geçiyoruz. Karşımızda dev yazılarla “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit Otobüs Terminali” yazan Kocaeli otogarı alanları. Yenişehir Trafik Işıkları’nda kırmızıya yakalanıyoruz. Kandıra Bağlantı Yolu’nun batı yanını izliyorum. Yolun kenarında yağmur suları için kanal var. Bu kanalı insanlarımız her tür atık ve çöpünü atmak için kullanıyor. Aşırı yağmur yağarsa, o zaman da “Nerede bu belediye? Nerede

devlet?” diye feryat ederiz! Yapımı tamamlanmış bir sürü yapının üzerinde minicikten dev boyutlara dek değişen “Kiralık” ve “Satılık” afişleri asılı.

Yahya Kaptan Mahallesi-Yenişehir dörtyol ışıklarında birikme var. Bu yol ana bağlantı yolu. Her tür araç trafikte. Treyler, Hafriyat Araçları, hafriyat aracı taşıyan düz treylerler, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Halk Otobüsleri, Şehirlerarası Otobüsleri. Halk otobüsleri ışıklara her zaman en sağ yandan gelip akışı sıkıştırıyorlar. Bugün üçüncü sırayı bir kapalı ceza ve tutukevi aracı yaptı. Sürücüsü genç bir adam!

Konak Hastanesi önlerinde, Kandıra Bağlantı Yolu’nun dibinde daracık bir alana döndürülen 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nde canlarını yitirenlerin anısına dikilen Deprem Anıtı çevresini bok götürüyor. Ancak Yürüyüş Yolu, D-100 çevresinden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yazılı, açık yeşil renkli fosforlu üstlükleri ile çalışanlar bakım ve düzenleme işinde. Türkiye’de “her yere yeterince ve eşit hizmet yerine görüntüye önem verme” her zaman geçer akçe olmuştur.

Köprülü kavşaktan D-100’e bağlanıyoruz Köşede keyfe keder yolcu indiriyor başka bir halk otobüsü. Bekirpaşa Kavşağı’nın kuzey yanında, eski demiryolu hattı üzerinde kurulan Shell akaryakıt istasyonu milim milim en doğu uca, aradan geçirilen bağlantı yoluna dek uzandı. Şimdilerde bu yolun daha dorusuna doğru ilerliyor!

Otobüsten Halkevi önünde ineceğim. Halkevi güney yanından Efe Petrol önüne yürüyeceğim. Efe Petrol ile Yalı Camisi köşesinde bir çay ocağı var. Cami avlusu içinde ve kaldırım ütünde bir sürü oturak. Çay içiyor ve oturuyor bir sürü insan. Adeta Osmanlı zamanları. Değişen bir şey yok. Şahabettin Bilgisu Caddesi’nin bu batı ucunda her zaman inanılmaz bir araç karmaşası var. Ne cadde üzerinde ne de kaldırımlarda yürümek olanaklı. Sıcaktan kafam yanıyor adeta. Menekşe Teknik Ticaret’e
[5] uğrayacağım. Saçlarımı ıslatıp, nefeslenecek ve üzerimdeki ter kurutacağım.

Menekşe Teknik Ticaret’in orta koltuklarında İsmail Menekşe ve yakın dostu, emekli öğretmen, avukat ve son zamanların ressamı Osman Akbay
[6] oturuyorlar. Sehpa üzerinde yağlıboya malzemeleri: fırçalar, tuvaller, bitmiş ve kurumaya bırakılmış yağlıboyalar. Osman Akbay, İsmail Menekşe’nin bir portre görüntüsünü yapıyordu. Bir nü bayan tablosu kurumaya bırakılmıştı. Selam verip yanlarına oturuyorum. Görüntülerini alıyorum.

Daha sonra arka tarafa geçip saçlarımı ıslatıyorum. Ziya Kılıç çayımı getirmiş bile çoktan. Ali Osman Aykan, Aydın Menekşe ve Derya Taşkın, iklimlendirmen çalıştığı büro bölümündeler. Hasan Tutal ve Uğur Menekşe müşterilerle ilgileniyor. İkinci bardak çayımı Ali Osman Aykan getiriyor. Uğur Menekşe ile bir süre muhabbet ediyoruz, Türkiye’nin neresinde yaşamak istersin konusu üzerine.

Yenicuma Parkı Çay Bahçesi’ne gitmek için ayrıldığımda, aracının bagajından iade malzeme çıkartan Selçuk Yükçü’ye rastlıyorum. Her yeri ter içinde kalmış. Gök Metal’de işleri varmış. Köşedeki Aynalı Fırın Pastanesi’ne doğru yürüyorum. Cadde köşesindeki açık alanı ile yapı arasında akalan daracık yerden geçip park içine geçiyorum. Pertev Mehmetpaşa Camisi’nin batı kapısından girip doğu kapısından çıkıyorum. Önümde dört dilsiz yürüyor. İkisi bayan ikisi erkek.

Dostlar taş duvarın kuzey-doğu köşesindeler. Bugün masa oldukça kalabalık. Muhittin Bakan, Emin Bilir, adını bilmediğim “Kaptan”, Utku Birinci, Hasan Basri Kaya, Ömer Baran Ergenç ve Yaşar Uzun. Benden sonra şaşırtıcı ki Numan Gülşah geliyor. Yaşar Uzun ile aramda bir köşeye oturuyor. Ondan sonra da Seyfettin Bakan torunu ile gelip kardeşi Muhittin Bakan’ın yanına oturuyor.

Numan Gülşah, son zamanlarda ne ile uğraşıyor, neyle zaman geçiriyor ve ne tür işlerin peşinde gönüllü olarak koşturuyor onlardan söz ediyor. Art Carnuntum kapsamında Avusturya Petronell-Carnuntum’dan Piero Bordin’in arzuladığı 2011 yılında yapılması arzulanan “2011 Dünya Barış Kenti İzmit” ile ilgili bir Nikomedia Belgesel filminden söz ediyor. Üsküdar Vapuru kaptanının mezarının, Değirmendere Örcün Köyü’nde olduğuna dair bilgileri paylaşıyor…

Çay bahçesi bugün oldukça kalabalık. Cami avlusunun doğu-güney yanı tümden dolu. Masalar kuzey yana taşmış durumda. Bayanlar, erkekler, yaşlılar ve gençleri Sıkmabaşlar, karaçarşaflılar, başörtüleri açıklar, dekolte giysililer… Herkese bir arada. Ben çay yerine soğuk su içiyorum. Geldiğimde Utku Birinci’ye ölen dedesi ile ilgili başsağlığı dilemiştim.

Bugün erken dağılıyor masa müdavimleri. Bir küme doğu uca doğru gidecek: Muhittin Bakan ve “Kaptan” arkadaşı. Emin Bilir masada kalıyor. Biz Yaşar Uzun, Ömer Baran Ergenç, Hasan Basri Kaya ve ben. Ömer Baran Ergenç aracı ile gelmiş yine. Aracı Sabancı Kültür Sitesi güneyindeki otoparktaymış. Birlikte döneriz diyor.

Yaşar Uzun ve Hasan Basri Kaya’yı Eski Garajlar’da bırakıyoruz. Onlar birlikte gidecekler Derince’ye. Hasan Basri Kaya aracı ile gelmiş bugün. Dönüşte gençlik arkadaşlarımdan ağabey kardeşi Haluk ve Faruk Özel’lere rastlıyorum. Ayaküstü laflıyoruz. Hemen birlikte bir görüntü çektiriyorum Ömer Baran Ergenç’e. Haluk Özel görüntüleri nasıl alacağını sorunca,
http://www.facebook.om/ a yüklediğimi söylüyorum. Faruk Özel eşinin email adresini veriyor bana.

Yürüyüş Yolu’ndan geri dönüyoruz. Ömer Baran Ergenç’in bir arkadaşı aradı cep telefonundan. Onunla buluşup birlikte döneceğiz eve. Yahya Kaptan Mahallesi içindeki Arasta Park AVM’ye de uğrayacak giderken.

Beni Kentsa Sitesi kapısında bırakıyor. Gürkan Büfe’den bir ekmek alıp site kapısına yöneliyorum. Dicle Caddesi’nden bir gümüş renkli Toyota araç geliyor. Plakayı okuyunca, Hanife Aykan Kiraz olduğunu görüyorum. Bir ekmek daha almamı işaret ediyor. O site içine girip arcı park edecek. Ben geri dönüp bir ekmek daha alıyorum.

Evin içi serinletilmiş. Dışarısı yanıyor. Kapıyı Aybüke Beren Kiraz açıyor. Bengisu Kiraz’ı Yahya Kaptan Mahallesi, Ayşegül Ergez’lerin evine bırakmış. Kızları Elçin Ergez ile geçirecekmiş bu geceyi. Yarın sabah erken kalkacağız diyor.

Aybüke Beren Kiraz’ın Plajyolu Şirinevler’de, BTK’de
[7] bir haftalık kursu başlayacak.

Pazar günü İzmit Seka park Alanı, Kullar-Köseköy Yolu ve Uzunçiftlik Karepe Ulus Pazarı ile Yuvacık Barajı, Saklı Vadi adlı yeme-içme yerinde görüntülediğim tüm görüntüleri, albümler biçiminde
http://www.facebook.com/ sitesine yükledim. Paramotor pilot Bursalı Sebahattin Çetin[8] http://www.facebook.com/ sayfasından ekleme önerimi onaylamıştı. Dün çektikleri videoyu bir siteye yüklemiş ve bağlantısını ben sayfama aktarmıştım. O da bu videoyu kendisi FaceBook sayfasına yüklemişti.

Neler oluyor kentimde, yurdumda ve dünyada! Bakalım, öğrenelim ve gelecek günlere aktaralım:

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi [ÖSYM] Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, Lisans Yerleştirme Sınavı [LYS] sonuçlarının bu hafta içinde açıklanacağını, ancak 15 Temmuz Perşembe gününden önce olmayacağını bildirmiş.

Kapalıçarşı'da çay ve terlik satarak geçimini sağlayan 1921 doğumlu İran asıllı Türk vatandaşı Hasan Emniyeti kalp krizi geçirdi. Kalp krizi geçiren Hasan Emniyeti'ye ilk müdahaleyi Kapalıçarşı'da alışveriş yapan Lübnanlı kadın doktor Rola Alyukhtar yapmış. Doktor Rola Alyukhtar'ın tüm müdahalelerine rağmen Hasan Emniyeti yaşamını yitirmiş. Esnaf, olay yerine ambulansın bir saate yakın geç geldiğini ileri sürmüş.

Son günlerde artan terör olaylarıyla gündeme gelen Hakkari’nin Şemdinli ilçesinin sınır birliklerine yoğun asker sevkiyatı sürüyormuş. Sabah saatlerinde Yüksekova ilçesi yönünden gelen, içerisinde askerler bulunan yaklaşık 100 araçlık konvoy, ilçe merkezinden geçerek Şemdinli’deki 21.

Sınır Jandarma Tugay Komutanlığı ile 3. Dağ ve Komando Tabur Komutanlığı’na girmiş. Daha sonra buradan çıkan asker ve mühimmat yüklü araçlar, sınır birliklerine hareket etmiş. Sinyal bozucu jammerlerin eşliğinde hareket eden konvoya, havadan da skorsky tipi bir helikopter eşlik etmiş.

BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Kürtler'in hiç bir şekilde Türkiye'den ayrılmak istemediğini belirterek, “Türkiye'de tartışılmayacak bir şey varsa bu ülkenin birliği ve bütünlüğüdür” demiş!. Son dönemde artan çatışmaların kültürel taleplerden çok enerji politikaları ile ilgili olduğunu belirten Kaplan, “50 bin PKK'lıyı dağdan indirmek çok basit. Ama burada hangi kart nasıl kullanılıyor? Bugün gencecik askerlerimiz ölüyorsa bilemediğimiz nedenleri var” demiş!

İsrail ordusunun, 31 Mayıs 2010 günü kanlı filo baskınıyla ilgili olarak kurduğu soruşturma komisyonu raporunu açıklamış. Raporda, "istihbarat eksikliğinin kötü sonuca neden olduğu" belirtilirken, baskını gerçekleştiren komandolara sahip çıkılmış.


[Erkan Kiraz, Alikahya, Izmit, Turkey on Monday, July 12th, 2010].

© Copyright 1999-2000-2010. http://erkankiraz.blogspot.com/ & http://www.scribd.com/erkankiraz. Pictures, Documents, Materials, Stories, Ottoman Archives, Turkish Republic Archives or Other Information & Knowledge in this page may not be reproduced in any form without expressed written permission from Erkan Kiraz, nor may it be sold or otherwise transferred to a third parties.

For whatever aims they could not be copied, recopied, reproduced, transmitted, distributed, redistributed in any form or by any means, graphics, electronic, or mechanical, including photocopying, recording or taping, or by any information storage retrieval system, or used, reused on any written documents, texts, undergraduate certificates, bachelor's degrees, bachelor's levels, books or in any kind of digital or electronically environments & media, either they are regarded as profit-gaining or non-profit gaining or educational purposes.

Erkan Kiraz, Email:
erkankiraz@yahoo.com provides all those stories at http://erkankiraz.blogspot.com/, http://www.scribd.com/my_docs, http://erkankiraz.multiply.com/ & http://www.panoramio.com/user/2404315.
© 1999-2010 Copy Righted to Erkan Kiraz
erkankiraz@yahoo.com. All Rights Reserved.

[1] http://www.turkyuzme.com/yaris-sonuc/2003-2004-yarissonuc/20040718-bursa-ulusal-samp/20040718-bursaulusalsampiyona.pdf.

[2] Arasta Park AVM: Yahya Kaptan Mahallesi [YKM], İzmit. http://www.kocaelide.com/news.php?id=2359.
[3] Kahve Dünyası: Altınkılıçlar Kahve-Kakao Ürünleri Tic. & San. Yahya Kaptan Mahallesi [YKM] Arasta Park AVM, Zemin Kat, No: 8, Tel: +90-262-311 21 88, İzmit.
[4]
[5] Menekşe Teknik Tic. & Sa. Ltd. Şti.: İsmail Menekşe. Anakara Cad. No: 50, 41040, Tel: 262-321 94 64, 32 50 53, Fax: 262-322 51 17, Email: menekseltd@yahoo.com, İzmit.
[6] Osman Akbay: 1935 yılında Trabzon'da doğan Osman Akbay, Orta ve Lise öğrenimini de Trabzon'da yaptı. Bu dönemde Kayıhan Keskinok'un öğrencisi oldu. 1958 yılında G.E.E Resim-İş Bölümünden mezun olan Akbay, Türkiye'nin değişik illerinde Resim Öğretmenliği yaptı ve son görev yeri olan Ankara Cumhuriyet Lisesi Resim Öğretmenliğinden 1984 yılında emekli oldu. Öğrencilik yıllarında Devlet Resim ve Heykel sergilerine katılan sanatçı, 35 yıl aradan sonra tekrar resim çalışmalarını yoğunlaştırdı ve 1995'ten itibaren kişisel sergiler açmaya başladı. 1995 Galeri Soyut, Ankara, 1997 Galeri Soyut, Ankara, 1997 Tekel Sanat Galerisi, İstanbul, 1998 Galeri Soyut, Ankara, 1998 T. İş Bankası Sanat Galerisi, Trabzon, 1999 Sevgi Sanat Galerisi, Ankara, 2000 Galeri Gözde, Ankara, 2001 Anadolu Ajansı Sanat Galerisi, Ankara. [Teşekkürler: Osman Akbay: http://www.osmanakbay.8m.com/contact.htm, 12.07.2010, Erkan Kiraz’ın Günlükleri, Alikahya-İzmit].
[7] Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilim & Teknoloji Kulübü [KBB BTK]: Cumhuriyet Mah. Lale Sok. No: 14, İzmit. Tel: +90-262-226 83 84. [06.07.2010, Erkan Kiraz’ın Günlükleri, Alikahya-İzmit].
[8] Sebahattin Çetin: Yaşı: 39. Yamaç Paraşut Single - Tandem Paramotor - Motorlu Y. P. Trike Microlight Pilotu. Email: adventure_sebo@hotmail.com, GSM: +90-535-331 40 93, Bursa, Turkey. [11.07.2010, Erkan Kiraz’ın Günlükleri, Alikahya-İzmit].